DOPRAVNÍ PODNIK OSTRAVA a.s.

Martinovská 3293/40
723 00 Ostrava-Martinov
dpored@dpo.cz
www.dpo.cz
+420 597 402 171

17.00–24.00 AUTOBUSOVÉ MUZEJNÍ LINKY
Pro Ostravskou muzejní noc vypraví Dopravní podnik Ostrava zvláštní bezplatné linky, které zajistí přepravu cestujících mezi zúčastněnými institucemi. V provozu budou celkem tři autobusové muzejní linky označené písmeny A, B, C se společnou výchozí zastávkou Konzervatoř, ze které jsou plánovány odjezdy jednotlivých spojů v každou 15., 35. a 55. minutu. Na zastávce Konzervatoř bude možný vzájemný přestup mezi jednotlivými autobusovými linkami, tak aby cestující mohli navštívit zúčastněné kulturní instituce.
Doprava cestujících na všech muzejních linkách je bezplatná. Jízdní řády naleznete ZDE

18.00–24.00 JÍZDY HISTORICKÝCH VOZIDEL
Pro letošní ročník Ostravské muzejní noci připravil Dopravní podnik Ostrava jízdy historickými vozidly naším městem, které mohou být mj. také netradičním způsobem přepravy návštěvníků Ostravské muzejní noci mezi některými zúčastněnými institucemi. Cena nepřenosné celonoční jízdenky je 50 Kč (jízdenku lze využít opakovaně na všechny spoje po dobu konání akce), pro děti do 6 let zdarma. Více informací a jízdní řády naleznete ZDE

Tradiční zpřístupnění depozitáře historických vozidel v Ostravě-Martinově výjimečně letos z technických důvodů není možné.

JÍZDY HISTORICKÝCH VOZIDEL V ROCE 2021
28. 8. Noční jízdy historickými vozidly – Ostravská muzejní noc
2. 10. Den ostravských dopraváků – den otevřených dveří s doprovodným programem, vyhlídkové jízdy Ostravou.
18. 9. Den evropského dědictví – projížďky historickými vozidly k Dolu Michal.
4. 12. Okružní jízdy historickými tramvajemi s čertem a Mikulášem.