GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ V OSTRAVĚ, p.o.

Dům umění, GVUO
Jurečkova 9, 702 00 Ostrava
info@gvuo.cz
www.gvuo.cz
+420 596 112 566
+420 596 115 425

Nechte se vtáhnout do podivuhodného světa obrazů a zvuků! Až do sobotní půlnoci využijte možnosti volného vstupu do expozic Domu umění. Kavárna Alternativa Café bude mít otevřeno až do půlnoci.

17.00–24.00 VOLNÁ PROHLÍDKA VÝSTAV
HYBRID-IN
VÁCLAV BROŽÍK / Kresby
Honza, Petra / Výstava jednoho díla ze sbírek GVUO / HANA PUCHOVÁ

17.00–23.00 LABORATORIUM
Otevřená interaktivní audio-vizuální herna pro děti i dospělé. Ponořte se do magického světa obrazů a zvuků. Hrajte si a experimentujte se světlem, stíny, barvami a relaxujte při poslechu audioknihy. Zúčastnit se můžete kdykoliv v tomto časovém rozmezí.

17.30 OPTIMISTET
Vystoupení pěvecké skupiny pod vedením muzikoterapeutky Jany Sedláčkové, skupinu budou doprovázet hrou na bubny Michaela a Daniel Plecháčkovi.

18.00–22.00 TVÁŘE V OBRAZECH
Tvůrčí dílna. Která tvář je pravá? Jaké masky si nejčastěji nasazujeme? Pojďte si vytvořit fantaskní masky různých velikostí, tvarů a barev, které by vyjadřovaly vaši osobitost. Zúčastnit se můžete kdykoliv v tomto časovém rozmezí, omezená kapacita.

20.00 CI3
Koncert ostravského tria, které vzniklo postupnou evolucí z kapely Café Industrial a hudebně se pohybuje mezi různými žánry. František Kuča – kytara, zpěv, Kristýna Krompolcová – basa, Viktor Dořičák – bicí

22.00 ZVUKOVĚ-VIZUÁLNÍ AKCE
Vystoupí ostravští VJ Jakub. O. a DJ DLKT. Oba jsou členy kolektivu Audio Video Bass.
DLKT chápe elektronickou taneční hudbu jako opensource. Prostřednictvím djingu přenáší tento přístup do svých setů, ve kterých volně kombinuje převážně experimentálnější formy tzv. hardcore kontinua britské taneční hudby s těmi tradičnějšími.
Jakub O. se v rámci vjingu obsahově zaměří na výstavu HYBRID-IN, přesněji na samotná díla, která vizuálně zrecykluje. Kompozičně se obraz zaměří na tvary děl a strukturu použitých materiálů – rezivějící plechy, lešení, sádra, stavební pěna, polyuretan, dřevotříska, polystyrén, odpadky atd. Co se formy týče, bude vjing ovlivněn prostředím taneční hudby. Práce se světlem a tmou vytvoří atmosféru kontrastu mezi klidnými, mozaikovými plochami a dynamičtějšími pasážemi odkazujícími na rytmické prvky taneční hudby.